Táto stránka používa súbory cookies. Kliknutím na „Prijať “ súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom zariadení na zlepšenie navigácie na stránke. Ochrana osobných údajov.

Zmeny v E-shopoch od 1. júla 2024

od 01.07.2024 dochádza k zmenám v online predaji, recenziách, VOP. Obchodník bude mať povinnosť informovať o zľavách tak, že zároveň uvedie do oznámenia o znížení ceny poslednú najnižšiu cenu tovaru za aspoň posledných 30 dní. Zároveň pri recenziách bude musieť obchodník zabezpečiť, aby tieto publikovali len jeho skutoční zákazníci, ktorí si daný produkt kúpili, alebo ho použili. Zároveň sa rozširujú informačné povinnosti obchodníkov, vypúšťajú sa ale aj niektoré povinnosti, ktoré obchodníkov zaťažovali. Zavádza sa mechanizmus „druhej šance“. Z pohľadu terminológie sa zavädza množstvo nových termínov a definícií.

Tieto a množstvo ďalších zmien bude potrebné premietnuť vo všeobecných obchodných podmienkach, reklamačnom poriadku, formulároch. Zároveň je zrejmé, že tieto zmeny nie je možné vykonať len prevzatím nových vzorových VOP, ak Váš business už dlhodobejšie funguje. Je potrebné ich personalizovať na Váš business.

Ak máte záujem o ďalšie informácie, prípadne máte záujem o úpravu Vašich VOP a ďalších dokumentov tak, aby boli v súlade s novou legislatívnou úpravou a zároveň tieto právne zmeny nenarušili, ale skôr pomohli Vášmu podnikaniu, dajte nám vedieť odpoveďou na tento email.

V prípade otázok sme k dispozícii.

info@grandoaklaw.com